GÜNEŞ ENERJİ PROJELERİNDE  KONTROL VE DANIŞMANLIK HİZMETİ

GÜNEŞ ENERJİ PROJELERİNDE KONTROL VE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu Alınması

  • İlgili EDAŞ veya OSB için gerekli evrakların ve projelerin hazırlanılarak başvurunun yapılması ve sürecin takip edilmesi,
  • Kurum ve Kuruluşların ihtiyaçlarına yönelik (Öztüketim kapsamında) başvuruların yapılması,
  • Çatı projelerinde (Mahsuplaşma) sözleşme gücüne paralel olacak şekilde başvuruların yapılması,
  • İhtiyaca yönelik özel sektör başvurularının yapılması alanında danışmanlık hizmeti verilmesi…

Proje ve Malzeme Danışmanlığı

Çağrı mektubu sürecini tamamlamış ve yatırım için projenin gerekmesi durumunda; yapılan proje tasarımlarının kontrol edilmesi (Yönetmelik ve Şartnameler kapsamında) ve seçilen malzemenin kontrol edilmesi ve danışmanlığının yapılması hizmeti verilmektedir. Bugün 500 MWe aşkın proje içerisinde yer alan firmamız güncel simülasyon programları ile projelerinizin fizibilitelerini yapmakta ve amortisman süreçlerini hesaplamaktadır. Unutulmamalıdır ki “İyi bir yatırım için en önemli koşul projenin doğru çizilmesidir.” Ayrıca firmamız projelerde maliyeti azaltmaya yönelik EPC firmalarına danışmanlık hizmeti vermekte ve proje tasarımları ile hem EPC hemde Yatırımcıya kazanç sağlamaktadır.

Saha ve Çatı Kontrolörlüğü ve Danışmanlığı

Hayata geçirmeye karar  verdiğiniz ve kuruluma başladığınız projelerinizde Saha danışmanlığı yapmaktayız. Saha veya çatıya gelen ürünlerin projeye uygunluğu ve kalitesini kontrol etmekte daha da önemlisi kurulum başlamadan önce sizlere konu ile ilgili Teknik Şartnameler hazırlayarak firmaların kullanacağı ürünlerin belli kalitenin altına düşmesini engellemekteyiz. Kurulum danışmanlığımız da iş planlarının en önemli aşamalarında etüt ziyareti gerçekleştirmekte ve bu süreçleri raporlamaktayız. Sipariş formları oluşturarak kullanılacak malzemelerin sahaya inmeden önce kalite ve proje uygunluğunun kontrolörlüğünü yapmakta böylelikle gereksiz zaman kayıplarının önüne geçmekteyiz. Alanında uzman ekibimiz ile kurulum alanlarınızı periyodik olarak ziyaret etmekte bu süreçte gerekli olan dokümanları, garantileri ve firma iletişim bilgilerini sizler için arşivlemekteyiz.

 

Geçici Kabul Dosyasının Hazırlanması

Kurulum işlemi tamamlanan projelerinizin Geçici Kabul Dosyaları hazırlanır ve ilgili kurumda takibi yapılır.

 

Firmamız ayrıca piyasada yaygın olarak kullanılan bir çok simülasyon programı yazılımına sahiptir. Proje tasarımlarınız ve değerlendirme sürecinde sizlere destek olmaktan gurur duyarız.

Konu ile ilgili olarak “proje.bel@medlabenerji.com veya tunay.dogan@medlabenerji.com” adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

İLETİŞİM